Skip to main content

Systemy konferencyjne IdeaHub firmy Huawei

Zadania organizatora telekonferencji, hybrydowych lekcji czy szkoleń nie ograniczają się do właściwego doboru materiału i organizacji pracy grupy. Prowadzący musi też poświęcić część uwagi kwestiom technicznym. Tylko wówczas nie traci odpowiedniego kontaktu z uczestnikami, na ekranie pojawiają się właściwe materiały, a wspólne notatki nie znikają po zakończeniu spotkania. W obliczu takich wyzwań warto mieć do dyspozycji nowoczesne narzędzia pracy, do jakich należą systemy telekonferencyjne IdeaHub firmy Huawei.

Znaczenie pracy zdalnej w dobie pandemii

Pandemia COVID-19 okazała się ogromnym problemem dla wszystkich, którzy uczyli się lub pracowali w grupach. Przy konieczności ograniczenia bezpośrednich kontaktów sposobem na utrzymanie ciągłości działań rozmaitych organizacji stały się zdalne sesje. Dla osób przebywających przez wiele dni w kwarantannie taka forma współpracy okazała się wręcz jedyną szansą na uczestnictwo w pracach zespołu. Skuteczna realizacja zdalnych lub hybrydowych warsztatów wymaga użycia profesjonalnych, dobrze dostosowanych do potrzeb urządzeń i niezawodnego oprogramowania.

Integracja systemów IdeaHub z popularnymi platformami do pracy zdalnej

W nową rzeczywistość doskonale wpisały się systemy telekonferencyjne IdeaHub firmy Huawei. Są one kompatybilne z różnymi platformami do pracy zdalnej. Jest to o tyle istotne, że nawet gdy cała firma korzysta stale np. z platformy Zoom, konieczny może się okazać udział w sesjach MS Teams albo Cisco Webex, organizowanych przez partnerów biznesowych. Dzięki systemom IdeaHub, niezależnie od narzędzia, jakim posługuje się organizator spotkania, jego uczestnicy mogą korzystać z doskonałej jakości transmisji i brać aktywny udział w dyskusji.

Aktywna i wydajna praca z użyciem systemów IdeaHub

Urządzenia IdeaHub wizualnie podobne są do zwykłego, dużego telewizora. Stanowią jednak zintegrowaną platformę do obsługi interaktywnych telekonferencji. Pozwalają na szybkie i sprawne łączenie się z rozmaitymi platformami. Umożliwiają obserwację uczestników spotkań i prezentowanych materiałów na nawet 86-calowych monitorach. Jednocześnie kamery systemu mogą przesyłać obraz w rozdzielczości Full HD (system IdeaHub S) albo nawet 4K (IdeaHub Pro).

System 12 wbudowanych w urządzenie IdeaHub mikrofonów pozwala na selektywne wychwytywanie głosu przemawiającego w danej chwili uczestnika spotkania. Jego wypowiedź zostaje odfiltrowana od pozostałych odgłosów i przekazana w postaci doskonałego sygnału audio do osób łączących się zdalnie z konferencją. Precyzyjna lokalizacja źródła dźwięku umożliwia też przesłanie obrazu osoby, która akurat zabiera głos. W związku z wynoszącym zaledwie 35 ms opóźnieniem zapisu możliwe jest efektywne współdzielenie wirtualnej tablicy.

IdeaHub do małych i dużych konferencji

Zestawy IdeaHub dostępne są z dwiema wielkościami monitorów (65 i 86 cali), dzięki czemu sprzęt można wybrać stosownie do indywidualnych potrzeb. Wyższa rozdzielczość kamery w systemie IdeaHub Pro pozwala na pokazanie obrazu osób siedzących w głębi dużej sali i precyzyjne kadrowanie mówców. Mikrofony selektywnie zbierają dźwięk z odległości 8 metrów. Dzięki temu można uzyskać klarowny przekaz nawet w przypadku telekonferencji z licznym gronem uczestników zgromadzonych w sali hybrydowej.

Efektywność zdalnej współpracy z użyciem IdeaHub podnosi możliwość korzystania z dotykowego ekranu urządzenia oraz bezprzewodowego udostępniania zawartości z komputerów lub telefonów. Zestawy IdeaHub są umieszczone na eleganckich, mobilnych statywach, dzięki czemu w razie potrzeby można z łatwością przenosić.

Screen pochodzi ze strony e.huawei.com