Skip to main content

Systemy centralnego sterowania to część systemu audiowizualnego, która zapewnia łatwą i intuicyjne sterowanie zainstalowanych urządzeń AV oraz innych technologii w obiekcie. Pozwalają na zarządzanie m. in. Oświetleniem, roletami, klimatyzacją i itp. . Systemy sterowania są zaprogramowanie na podstawie indywidualnego oprogramowania, które można dostosować do potrzeb i upodobań estetycznych klienta. Zarządzanie całym systemem odbywa się za pomocą Tabletu, telefonu, panelu dotykowego LCD, dzięki czemu eliminuje się potrzebę wykorzystywania jakichkolwiek pilotów.

Każdy system centralnego sterowania różni się funkcjonalnością. Dzięki czemu technologie i oprogramowanie, które go tworzą, muszą mieć otwartą architekturę oraz rozszerzone możliwości integracji. Niestety nie wszyscy producenci posiadają w swoim portfolio produkty które spełniają te kryteria. Przez ostanie kilka lat nawiązaliśmy partnerskie relacje z wieloma firmami produkojących systemy centralnego sterowania dla branży AV. Dlatego też możemy korzystać z rozwiązań wyselekcjonowanych przez naszych specjalistów marek takich jak: Extron, Crestron, AMX, Kramer oraz CUE. Wybierając produkty tych producentów, klient zyskuje pewność, że Systemy centralnego sterowania spełni wszystkie wymagania.

Systemy sterowania salami konferencyjnymi — kluczowe funkcje

Systemy sterowania salami konferencyjnymi są skalowalne i mogą zapewniać różne funkcje w zależności od potrzeb konkretnego miejsca, w którym mają być zainstalowane. Są jednak stworzone po to, aby zasadniczo ułatwić zarządzanie w czasie rzeczywistym wszystkimi ważnymi parametrami oraz podzespołami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Oprogramowanie może pełnić przede wszystkim następujące funkcje:

  • umożliwiać centralne zarządzanie — ekrany dotykowe pozwalają sterować najważniejszymi urządzeniami i systemami w sali, w tym ekranami, roletami, temperaturą chłodzenia i ogrzewania pomieszczenia, oświetleniem czy systemem nagłośnienia;
  • zapewniać integrację urządzeń i systemów — oprogramowanie do sterowania można zintegrować z takimi rozwiązaniami jak np. systemy rezerwacji sal konferencyjnych czy nagłośnienia;
  • zautomatyzować procesy realizowane na salach konferencyjnych — nie trzeba już obsługiwać kilku pilotów, aby ustawić optymalną temperaturę w pomieszczeniu, zasunąć rolety i włączyć prezentację; obecnie wystarczy do tego jeden tablet albo np. wyświetlacz LCD;
  • ograniczyć ryzyko problemów technicznych — sprawne oprogramowanie daje w jednym miejscu dostęp do wszystkich ważnych podzespołów czy systemów; ponadto pozwala łatwo kontrolować ich sprawność, a w razie potrzeby reagować na pojawiające się problemy.

Systemy sterowania służą do zarządzania salami konferencyjnymi i innego typu obiektami. Im większe one są, tym bardziej przydatne będzie wdrożenie w nich proponowanych rozwiązań.

Dlaczego warto postawić na wysokiej jakości systemy sterowania na salach konferencyjnych?

System sterowania na sali konferencyjnej to przede wszystkim szybkie i proste zarządzanie wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w pomieszczeniu — i to za pomocą kilku kliknięć na intuicyjnym panelu sterowania. Dzięki temu można błyskawicznie przygotować salę do spotkania, oszczędzając czas i zasoby ludzkie.

System konferencyjny pozwala też zadbać o pozytywny wizerunek firmy. Będzie się ona prezentowała jako nowoczesna, wdrażająca rozwiązania umożliwiające automatyzację procesów i zapewniające komfort pracownikom, kontrahentom, klientom czy prelegentom.

Mobilność, efektywność, wydajność i intuicyjna obsługa systemu sterowania sprawiają też, że zarządzanie urządzeniami znajdującymi się na sali jest po prostu łatwiejsze — zarówno dla początkujących pracowników, jak i tych zaawansowanych. Nauczenie się tego, jak działają poszczególne funkcje systemu, nie jest trudne i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Oprogramowanie do efektywnego zarządzania salą pozwala też ograniczyć koszty związane z jej użytkowaniem. Dzięki niemu można szybko i sprawnie obniżać czy podnosić zadaną temperaturę, a także sterować innymi ważnymi parametrami. To z kolei umożliwia oszczędzanie energii czy ogólne obniżenie kosztów operacyjnych.

U naszych klientów wdrażamy systemy, które są spersonalizowane i skalowalne. Dostosujemy ich specyfikę do konkretnej sali konferencyjnej. Uwzględnimy przy tym systemy audiowizualne, które są lub będą na niej wdrożone. Zapewniamy też możliwość rozbudowy na przyszłość.

Jakościowe systemy konferencyjne: kompleksowa obsługa — dla oszczędności czasu i zapewnienia najwyższej jakości

Zapewniamy kompleksową obsługę przy wdrażaniu systemu umożliwiającego sterowanie najważniejszymi parametrami na sali konferencyjnej. Oferujemy:

  • analizę potrzeb klientów — przeprowadzamy w tym celu wywiad i sprawdzamy, jak wygląda konkretna sala konferencyjna;
  • doradztwo dotyczące doboru rozwiązań — zaproponujemy odpowiedni system i urządzenia (sterowanie jest możliwe z mobilnego tabletu, ale też może być realizowane np. na panelach ściennych);
  • montaż elementów umożliwiających sterowanie oświetleniem i innymi ważnymi parametrami, a także wdrożenie całego oprogramowania;
  • przekazanie instrukcji dotyczących użytkowania systemu.

Wiemy, że wymagania naszych klientów się różnią. Proponujemy więc spotkanie, na którym się z nimi zapoznamy, aby stworzyć system na miarę indywidualnych potrzeb.

Warto wiedzieć, że…

  • Mamy doświadczenie we wdrażaniu systemów sterowania w hotelach, salach konferencyjnych, przestrzeniach biurowych.
  • Pracujemy z klientami z różnych branż. Znamy ich potrzeby i wiemy, jak je zaspokoić.
  • System sterowania to oszczędność czasu, środków i zasobów ludzkich. Choć jego wdrożenie jest wydatkiem, to już po kilku miesiącach może się on zwrócić.
Masz pytanie?
Prześlij do nas wiadomość.
formularz zapytania
Wolisz zadzwonić?
Nie zwlekaj.
+48 22 576 83 60