Zoom po polsku!!!
#zoompopolsku
W końcu się doczekaliśmy!!! Zoom opublikował najnowszy release notes, czyli informację o zmianach w aplikacji przypadających na 29 listopada 201. Jeżeli nic się nie zmieni będziemy cieszyli się od tej daty polska wersją języka w aplikacji Zoom. Zmiana ta dotyczy systemów Windows, dla MacOS będzie to prawdopodobnie dzień wcześniej
ak jak to napisano w oficjalnym relese notes. Zoom będzie rozpoznawał język systemu operacyjnego i taki sam ustawiał w aplikacji Zoom (oczywiście jeżeli dany język będzie wspierany przez Zoom). Będzie również możliwa ręczna zmiana języka.
Inne istotne nowości zaplanowane dla nadchodzącej aktualizacji aplikacji Zoom Meetings:
Automatic updates
Użytkownicy będą mogli włączyć automatyczne aktualizacje aplikacji Zoom Meetings (Windows, macOS). Istnieje możliwość wyboru pomiędzy dwoma trybami automatycznych aktualizacji: Slow (Powolny) zapewniający mniej aktualizacji (tylko najważniejsze) i tym samym większą stabilność (jest to domyślny tryb) oraz Fast (Szybki) instalujący wszystkie dostępne aktualizacje.
Tryb Slow zostanie automatycznie uaktywniony dla standardowych instalacji. W wypadku, gdy obecnie aktualizacje są zarządzane przez administratorów IT lub są one wyłączone na poziomie systemu MDM to tryb automatycznych aktualizacji nie zostanie włączony.
Presentation slide control
Uczestnik spotkania (prezenter) będzie mógł zmieniać slajdy udostępnione przez inną osobę, co pozwoli na uniknięcie często spotykanego proszenia o zmianę slajdu podczas połączenia. Funkcja będzie działać z aplikacjami Google Slides, Powerpoint oraz Keynote. Administratorzy konta Zoom mogą aktywować tę funkcję na portalu Zoom dla wszystkich użytkowników, wybranych grup lub poszczególnych osób. Obsługa funkcji wymaga aplikacji Zoom Meetings w wersji minimum 5.8.3 (Windows, macOS, Linux).
Save custom gallery view order
Organizatorzy spotkań (Meeting Hosts) będą mogli zapisać spersonalizowany układ okien z uczestnikami (Gallery View) na potrzebę wykorzystania w przyszłych spotkaniach. Układ zostanie zapisany dla danego unikatowego numeru spotkania (Meeting ID), co pozwoli na identyczne umiejscowienie poszczególnych osób podczas kolejnych spotkań. Funkcja jest szczególnie przydatna w wypadku cyklicznych spotkań stałego zespołu w ramach osobistego pokoju (Personal Meeting ID) lub stałego pokoju (Meeting ID) dla wszystkich spotkań w cyklu. Skorzystanie z tej funkcji będzie możliwe w aplikacji Zoom Meetings dla Windows, macOS i iPadOS.
Add video to waiting room
Funkcja pozwala spersonalizować poczekalnię (Waiting Room) poprzez dodanie filmu, który będzie wyświetlany uczestnikom oczekującym na wpuszczenie do spotkania. Film może zostać dodany indywidualnie do poczekalni przez każdego użytkownika, a także przez administratorów konta Zoom dla wszystkich użytkowników lub poszczególnych grup. Do wyświetlania filmu w poczekalni wymagane jest dołączenie do spotkania z aplikacji Zoom Meetings w wersji minimum 5.7.3 (Windows, macOS, Android, iOS).
Two-way chat with Waiting Room participants (funkcja dostępna od 25.10.2021)
Od kilku tygodni jest już dostępna funkcja umożliwiająca prowadzenie komunikacji tekstowej (chat) z osobami oczekującymi w poczekalni (Waiting Room). Chat tekstowy może być prowadzony przez gospodarza (Host) i współgospodarzy (Co-host) obecnych już w spotkaniu. Wiadomości tekstowe mogą wysyłane do wszystkich uczestników w poczekalni lub tylko do wybranych, natomiast odpowiedzi od uczestników są widoczne wyłącznie dla gospodarza (Host) i współgospodarzy (Co-host). Funkcja musi być aktywowana w ustawieniach poczekalni na portalu usługi Zoom i wymaga aplikacji Zoom Meetings w wersji minimum 5.8.0.